داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت این متن را حتما بخوانند

 

در این سه ماه طلایی باقی مانده تا کنکور اگر بخواهیم  داوطلبان را بر اساس دو فاکتور مهم ازجمله: نقطه شروع به موقع و برنامه ای دقیق و منظم تقسیم بندی  کنیم   به ۳ دسته کلی تقسیم میشوند :

دسته اول افرادی هستند که نقطه شروع به موقعی داشتند ( اواخر تابستان واوایل مهر) و با برنامه مطالعه کرده اند.

دسته دوم افرادی هستند که یکی از این فاکتورها را دراختیار ندارند:

 ۱.نقطه شروع به موقع داشتند اما عملکرد پُر نوسانی را  درطول زمان داشتند

 ۲.افرادی که باوجود نقطه شروع دیرهنگام اما با برنامه منظم تا این زمان پیش رفتند .

دسته سوم افرادی هستند که هیچکدام از این دو فاکتور را ندارند. و این کنکور بیشتر برایشان جنبه آزمون و خطا (آزمایشی) دارد.

درمورد دسته اول بهترین پیشنهادی که میشود ارائه داد این است که این ۳ ماه باقی مانده را به ۳ دوره ۳۰ روزه تقسیم بندی کنید و در ماه اول طبق برنامه شخصی خود ، دروسی را شروع به مرور کردن کنند که بیشتر مفهومی و پایه ای تر هستند مانند: آمار و زبان و شخصیت و رواندرمانی و رشد.

در ماه دوم دروسی که نکات جزئی و ریز بیشتری دارند و اصطلاحا باید با وسواس بیشتری خوانده شوند( مانند سنجش روانی ، آسیب شناسی روانی ، معظمی و کالات )  را مرور  جامعی داشته باشند تا با فاصله زمانی نزدیک کنکور مطالب به خوبی در ذهنشان تحکیم شود.

  در ماه سوم  سعی کنید مرورهای کوتاه تر وفشرده تری داشته باشید و با نزدیک شدن به کنکور همه دروس را تورق سریع کنید تا با آمادگی کامل کنکور رو بگذرانید .

درمورد دسته دوم دراین زمان بهتر است زمان باقی مانده را به ۲ قسمت تقسیم کنند :

در ۴۵ روز اول نوسان های عملکرد و حجم دروس باقی مانده را با جزوه های خلاصه نویسی شده جبران کنید و فصولی از کتاب ها که باهم همپوشانی دارند(مانند نظریه فروید در کتاب رواندرمانی ، شخصیت، کاپلان و رشد ) را همزمان مطالعه کنند تا هم از لحاظ زمانی صرفه جویی شود و هم به خوبی در ذهن تحکیم بشود و ۴۵ روز دوم شروع به مرور جامع و فشرده دروس خوانده شده کنند. همچنین منابعی که تسلط کمتری به آنها دارند را در هفته های آخر نزدیک به کنکور مطالعه کنند.

درمورد دسته سوم سیاست مناسب این است که دروس basic مثل زبان و آمار را شروع به مطالعه کنند تا زیرساخت کاملی برای شروع مطالعه از تابستان برای کنکور ۱۴۰۰ را داشته باشید و از این کنکور به عنوان آزمونی برای کسب بینش و تجربه استفاده کنید.